Mijnvoer groeit gestaag in de melkveehouderij

Het aandeel melkveehouders dat mengvoer laat maken via Mijnvoer is klein maar groeiende. Degene die het past biedt het voordelen.

Het principe van Mijnvoer is dat veehouders zelf voer laten maken via de site. Dat gaat transparant bij aangesloten voerfabrikanten. Deze fabrikanten kunnen op die manier hun capaciteit in de fabriek beter benutten. - Foto: Frank Uijlenbroek

Het principe van Mijnvoer is dat veehouders zelf voer laten maken via de site. Dat gaat transparant bij aangesloten voerfabrikanten. Deze fabrikanten kunnen op die manier hun capaciteit in de fabriek beter benutten. - Foto: Frank Uijlenbroek


Traditioneel bestelt een veehouder bij zijn voerleverancier mengvoer waarna het binnen een paar dagen door de bulkwagen van de fabrikant wordt gebracht. Op steeds meer bedrijven is dat niet meer het geval. Daar wordt via de website van Mijnvoer een voerfabriek gekozen, die het voer voor een vooraf bekende prijs maakt op basis van eigen nutritionele eisen. Dat gebeurt zonder tussenkomst van de adviseur van de voerfabrikant.Mijnvoer maakte zo’n tien jaar geleden opkomst in de varkenshouderij, waar het volgens eigen schattingen zo’n 7 tot 8% marktaandeel heeft. Inmiddels maken ook ‘enkele honderden’ melkveehouders er gebruik van. “Vooral jonge veehouders, vaak voorlopers en ondernemers die tot de blijvers zijn te rekenen”, ziet directeur Edward van den Elsen.

Wil je reageren? Maak dan gratis een account aan!

Zelf voer maken via site

Dit artikel is alleen voor abonnees

Al geabonneerd? 

Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement


Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen

Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen

Vorm je eigen mening met opinies en analyses


Bekijk aanbod

Lees meer over


Snel delen


Sectornieuwsbrief Rundveehouderij


Reacties

Je bent niet ingelogd


Log in of maak binnen 30 seconden een account aan

Reageer op artikelen en deel je mening met anderen.