Mesten kruislingvaarzen optie voor melkveehouder die stopt

Een stoppende melkveehouder wil soms nog wel rundvee houden. Het mesten van kruislingvaarzen vraagt weinig arbeid en levert een redelijk rendement op.

mesten van kruislingvaarzen

Het rantsoen bestaat voor 75% uit ruwvoer, voornamelijk graskuil. De graskwaliteit bepaalt mede het rendement. - Foto's: Herbert Wiggerman


Het aantal melkveehouders dat nadenkt over beëindiging van het bedrijf neemt toe. Circa 45% van de bedrijven heeft geen opvolger, maar door de huidige regelgeving en onduidelijkheden denken ondernemers vaker na over het stoppen met de melkveehouderij.

Wil je reageren? Maak dan gratis een account aan!

Stoppen met de melkveetak betekent voor veel ondernemers niet dat ze helemaal stoppen. Vaak pakt de stoppende melkveehouder een minder arbeidsintensief alternatief op, zoals het opfokken van jongvee voor derden. Sinds twee jaar is het mesten van kruislingvaarzen ook een optie. Dit gebeurt binnen een keten van de Van Loon Group.

Dit artikel is alleen voor abonnees

Al geabonneerd? 

Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement


Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen

Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen

Vorm je eigen mening met opinies en analyses


Bekijk aanbod

Snel delen


Sectornieuwsbrief Rundveehouderij


Reacties

Je bent niet ingelogd


Log in of maak binnen 30 seconden een account aan

Reageer op artikelen en deel je mening met anderen.


Jeffrey Meer
13 feb 2024

Knecht van van Loon die verdient er geld aan en de boer weinig

Frank Tillemans
12 feb 2024

Graag arm wilt blijven daar mee beginnen

Frank Tillemans
12 feb 2024

Als je graag arm wilt worden moet je dat doen .rendement geld nu 4,5 % duitse of italiaans bank .Geen zorgen en geen stront en verpacht de grond

J.G. Beckers
11 feb 2024

Heel mooi put vol portemonnee leeg.