Meer krachtvoer verhoogde melkgift in 2025 volgens Countus-analyse

Melkveehouders hebben het afgelopen jaar meer krachtvoer gevoerd en meer liters per koe gemolken. Dat was financieel aantrekkelijk vanwege de hoge melkprijzen. Dat meldt Countus op basis van de cijfers uit de Countus Signaal Analyse (CSA).

krachtvoer melkgift 2025

Melkveehouders hebben meer krachtvoer verstrekt aan hun melkkoeien, want bij de hoge melkprijzen van afgelopen jaar was dat financieel interessant. Zelfs bij een toename van 1 liter extra per kilo krachtvoer kon dat uit. Foto: Henk Riswick


De melkveekoppel per ondernemer die aangesloten is bij Countus blijkt flink te zijn gegroeid. Aan het eind van 2024 was het gemiddelde aantal aanwezige koeien 128. Aan het eind van 2025 waren dat er 139 per bedrijf. Een toename van 8 procent. De groei is niet tot stand gekomen door extra insteek van eigen vaarzen. Die is gelijk gebleven. De groei in de melkveestapel kwam doordat er minder vee werd afgevoerd. Countus ziet dat de uitstroom sterk is gedaald naar iets minder dan 20 procent.

Wil je reageren? Maak dan gratis een account aan!

Prijs 1 kilo krachtvoer lager dan melkprijs

Dit artikel is alleen voor abonnees

Al geabonneerd? 

Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement


Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen

Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen

Vorm je eigen mening met opinies en analyses


Bekijk aanbod

Snel delen


Sectornieuwsbrief Rundveehouderij


Reacties

Je bent niet ingelogd


Log in of maak binnen 30 seconden een account aan

Reageer op artikelen en deel je mening met anderen.