Matige eerste indruk consumptie-aardappelen


Wil je reageren? Maak dan gratis een account aan!

De eerste indruk van de verschillende aardappeloogsten is wisselend.De opbrengst van de consumptie-aardappelen is matig. De verwachtingen voor de oogst van zetmeel- en pootgoedaardappelen is normaal. Waar vorig jaar de opbrengst van de verschillende aardappelen redelijk tot goed was, lijkt dat dit jaar iets minder te zijn. Het is nog te vroeg om eerste opbrengsten te noemen, maar de indruk is matig tot normaal.

De verwachting voor de zetmeelaardappelen is volgens Avebe normaal. "De gewassen zijn redelijk bijgetrokken van de droge periode die werd opgevolgd door plaatselijke regenval in juni", zegt woordvoerder Johan Russchen. "De groeiomstandigheden waren in de tweede helft van het groeiseizoen goed." Dat komt volgens hem ook door de inspanningen van telers om de groei er zo lang mogelijk in te houden.

De indruk van de consumptieaardappelen is matig, zegt Jan Hogen van Agrico. Zij zijn het wisselvallige weer niet goed doorgekomen.
Voor de pootgoedaardappelen zijn de verwachtingen beter. "Het proefrooien is begonnen. Vooral in de Noord-Oostpolder en het Zuid-Westen. Daar zijn de eerste resultaten van binnen. Maar het is nog te vroeg om de echte opbrengsten te noemen. Het moet eerst droger worden, dan kunnen we verder gaan. Ik verwacht dat de oogst na het weekeinde volop op gang zal komen", zegt Hogen.

Dit artikel is alleen voor abonnees

Al geabonneerd? 

Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement


Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen

Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen

Vorm je eigen mening met opinies en analyses


Bekijk aanbod

Snel delen


Dagelijkse nieuwsbrief


Reacties

Je bent niet ingelogd


Log in of maak binnen 30 seconden een account aan

Reageer op artikelen en deel je mening met anderen.