Kabinet komt met nieuwe wet gewasbeschermingsmiddelen particulieren
Het kabinet komt binnenkort opnieuw met een wetsvoorstel om het gebruik van gewasbeschermingsmiddelen buiten de landbouw verder aan banden te leggen. Dat schrijft staatssecretaris Chris Jansen (Milieu, PVV) in een brief aan de Tweede Kamer.
Een eerder wetsvoorstel van deze strekking werd door de Tweede Kamer zo aangepast, dat het volgens adviezen van onder meer de landsadvocaat en de Raad van State juridisch kwetsbaar en moeilijk uitvoerbaar werd geacht. Daarom trok het kabinet het in december in, voordat de Eerste Kamer zich erover kon buigen.
“Ik streef ernaar om rond de zomer van 2025 een gelijkluidend wetsvoorstel ter behandeling in te dienen bij de Tweede Kamer”, schrijft Jansen. De aangenomen amendementen van de Partij voor de Dieren en GroenLinks-PvdA, die ertoe leidden dat ook boeren door de maatregelen werden geraakt, maken daarvan geen deel meer uit.
LEES MEER ARTIKELEN OVER GEWASBESCHERMING
Nieuwsbrief akkerbouw
Schrijf je in voor deze nieuwsbrief en blijf op de hoogte van ontwikkelingen binnen akkerbouw.
Reacties
Je moet een account hebben om te reageren
Voordelen van een account:
Krijg toegang tot de beste en meest actuele artikelen.
Discussier mee met collega’s, experts en specialisten.