Hopen op wijsheid van kiezer


Wil je reageren? Maak dan gratis een account aan!

Een kabinetscrisis is wel het laatste wat Nederland kan gebruiken in deze economische crisis. Maar misschien zitten er ook lichtpunten aan. Het was geen gezonde situatie: een minderheidskabinet dat zelfs met haar omstreden, wispelturige en gekrompen gedoogpartner nog geen meerderheid had, was bezig aan de grootste bezuinigingsoperatie die Nederland ooit gezien heeft.En er is veel meer nodig dan bezuinigen: er zijn hervormingen nodig op met name de woning- en de arbeidsmarkt. Ingewikkelde zaken waarbij de kwestie-Hedwigepolder, waar dit kabinet zich al bijna aan vertilt, klein bier is. Daarvoor is een kabinet nodig met een veel steviger democratische basis. Verkiezingen maken dat mogelijk.
In de tussentijd moeten de partijen omwille van het landsbelang constructief met elkaar samenwerken om de zaak draaiende te houden. Terecht wijzen de werkgeversorganisaties daar met klem op. Verlies van geloofwaardigheid op de financiële markten en daarmee oplopende rente kost Nederland meer dan extra bezuinigingen kunnen opleveren. Alles moet op alles worden gezet om die negatieve spiraal te voorkomen.
Of we in een nieuw kabinet de persoon van Henk Bleker terugzien is twijfelachtig. In de landbouw is hij geliefd, bij links heeft met name zijn natuurbeleid kwaad bloed gezet. Wat juist nu tegen hem pleit is dat hij destijds als partijvoorzitter het CDA in de armen van de PVV manoeuvreerde, de partij die het nu het erop aankomt zo laat afweten.

Dit artikel is alleen voor abonnees

Al geabonneerd? 

Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement


Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen

Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen

Vorm je eigen mening met opinies en analyses


Bekijk aanbod

Snel delen


Dagelijkse nieuwsbrief


Reacties

Je bent niet ingelogd


Log in of maak binnen 30 seconden een account aan

Reageer op artikelen en deel je mening met anderen.