Hoge Raad: gelijke kansen voor aankoop grond

Overheden mogen niet zomaar één partij een perceel grond aanbieden, zonder andere gegadigden ook de kans te geven dit te kopen. Tot dat oordeel komt de Hoge Raad deze week.

De FPG denkt dat de uitspraak kansen biedt voor particulieren die zelf nieuwe natuur willen realiseren. - Foto: Herbert Wiggerman

De FPG denkt dat de uitspraak kansen biedt voor particulieren die zelf nieuwe natuur willen realiseren. - Foto: Herbert Wiggerman


De Hoge Raad wijst op het gelijkheidsbeginsel waaraan overheidslichamen gebonden zijn. Daarmee zit de overheid in een andere positie als private partijen, aldus de raad. De Hoge Raad oordeelt dat wanneer de overheid een onroerende zaak (zoals grond) wil verkopen, deze gelegenheid moet bieden aan (potentiële) gegadigden om mee te dingen. Hiervoor moet een selectieprocedure gedaan worden, waarbij de koper geselecteerd wordt aan de hand van objectieve, toetsbare en redelijke criteria. Ook moet de betreffende overheid hierover vooraf informatie bekendmaken.

Wil je reageren? Maak dan gratis een account aan!

In cassatie bij de Hoge Raad alsnog gelijk

Dit artikel is alleen voor abonnees

Al geabonneerd? 

Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement


Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen

Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen

Vorm je eigen mening met opinies en analyses


Bekijk aanbod

Snel delen


Dagelijkse nieuwsbrief


Reacties

Je bent niet ingelogd


Log in of maak binnen 30 seconden een account aan

Reageer op artikelen en deel je mening met anderen.