Gezond bedrijf begint met kennis over bodembeheer
Een duurzaam bedrijf met sterke gewassen, dat is waar akkerbouwer Harald Simmelink zich op richt. Het begint allemaal met kennis over bodembeheer, zegt hij.

Harald Simmelink toont het bodemleven op een perceel van zijn akkerbouwbedrijf in het Zeeuwse Bruinisse. - Foto's: Peter Roek
Op de Zeeuwse kleigrond teelt de familie Simmelink bieten, aardappelen, cichorei, peulvruchten en graan. Afgelopen oktober heeft Harald Simmelink – net voor de regenperiode losbarstte – wintertarwe ingezaaid met als onderzaai een groenbemestermengsel. Het is voor het eerst dat hij dit zo heeft gedaan. “Het doel is zorgen voor beter bodemleven en het uitsparen van een of meer onkruidbespuitingen. In de loop van het voorjaar moeten we beoordelen of de groenbemester hinderlijk wordt bij de oogst. Het is een kwestie van uitproberen.”
Maatschap Simmelink in Bruinisse (Zld.)
Bedrijfsgegevens60 ha in totaal4 ha aardappelen3,5 ha grasland25 ooien op grasland/dijken1988 start van het bedrijf door Harald en Tanny Simmelink2008 begonnen met regeneratieve landbouw[caption id="attachment_594419" align="alignnone" width="1080"] Harald Simmelink (65) werkt samen met Tanny (63) en Job Jan (35) in maatschap op hun akkerbouwbedrijf in Bruinisse (Zld.). Ze telen onder andere aardappelen, suikerbieten, peulvruchten en graan.[/caption]
Dit artikel is alleen voor abonnees
Al geabonneerd?
Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement
Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen
Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen
Vorm je eigen mening met opinies en analyses









