FrieslandCampina opent nieuwe fabriek in Indonesië: grootste investering ooit

Laatst bijgewerkt:
De officiële opening van de nieuwe fabriek van FrieslandCampina in Indonesië, dinsdag 2 juli. – Foto: FrieslandCampina

De officiële opening van de nieuwe fabriek van FrieslandCampina in Indonesië, dinsdag 2 juli. – Foto: FrieslandCampina


FrieslandCampina heeft dinsdag 2 juli in Jakarta, Indonesië, een grote nieuwe fabriek geopend. Het gaat om de grootste investering ooit door het bedrijf: €257 miljoen is erin geïnvesteerd.

Wil je reageren? Maak dan gratis een account aan!

De fabriek kan op den duur een miljard kilo zuivel per jaar produceren. De huidige productiecapaciteit is 700.000 kilo zuivelproducten per jaar. Een vijfde van de te verwerken melk komt van 20 landbouwcoöperaties in Indonesië waarbij 30.000 boeren zijn aangesloten. De rest komt van de wereldmarkt, en niet uit Nederland.

Productiecapaciteit en doelmarkt

Dit artikel is alleen voor abonnees

Al geabonneerd? 

Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement


Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen

Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen

Vorm je eigen mening met opinies en analyses


Bekijk aanbod

Snel delen


Sectornieuwsbrief Rundveehouderij


Reacties

Je bent niet ingelogd


Log in of maak binnen 30 seconden een account aan

Reageer op artikelen en deel je mening met anderen.


J.A.H.M. Smulders
2 jul 2024

Nederland is te klein om voldoende geld te verdienen voor de Nederlandse boeren

J.A.H.M. Smulders
2 jul 2024

Nederland is te klein om echt geld te verdienen voor de Nederlandse boeren

Armer
2 jul 2024

Dit heeft niks met leden- melk te maken. Ook niks met de coöperatieve gedachte. Dit is een mogelijkheid om geld te verdienen ( met melk van anderen) zoals een privébedrijf dat ook wil. De winst of het verlies gaat in de pot maar dus ook het risico. Het is de vraag of melk coöperaties naast het verwaarden van ledenmelk ook hiervoor bedoeld zijn.