Franse vleesgigant Bigard houdt zich niet aan ‘boerenwet’

Jean-Paul Bigard, CEO van Bigard, – Foto: Ludovic Marin/AFP

Jean-Paul Bigard, CEO van Bigard. – Foto: Ludovic Marin/AFP


Het naar eigen zeggen derde vleesbedrijf van Europa, het Franse Bigard, houdt zich niet aan de Egalim-wet die juist is bedoeld om boeren een aanvaardbaar inkomen te garanderen. Dat bevestigde topman Jean-Paul Bigard tijdens een lange hoorzitting in de Assemblée nationale, de Franse Tweede Kamer.

Wil je reageren? Maak dan gratis een account aan!

De Franse premier Gabriel Attal meldde eerder dat drie van de grootste nationale voedingsbedrijven worden vervolgd wegens overtreding van de Loi Egalim oftewel de ‘boerenwet’. Hij deed dat in het kader van de toezeggingen om verdere boerenprotesten te voorkomen. Maar de premier heeft nooit de namen genoemd van de betrokken ondernemingen. Bigard geeft dat echter nu zelf toe: ‘Ja, wij zijn één van de drie’.

Bigard is met €6 miljard omzet en meer dan 15.000 werknemers in zestig vestigingen waarvan dertig slachterijen veruit de grootste op de Franse markt voor rund- en varkensvlees. De Kamer had topman Jean-Paul, zoon van de oprichter Lucien die in 1958 begon als slagersknecht, uitgenodigd voor een hoorzitting over het gestage verlies aan voedselsoevereiniteit. Daardoor wordt Frankrijk steeds afhankelijker van voedingsmiddelen uit het buitenland.

Dit artikel is alleen voor abonnees

Al geabonneerd? 

Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement


Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen

Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen

Vorm je eigen mening met opinies en analyses


Bekijk aanbod

Snel delen


Dagelijkse nieuwsbrief


Reacties

Je bent niet ingelogd


Log in of maak binnen 30 seconden een account aan

Reageer op artikelen en deel je mening met anderen.


Armer
5 jun 2024

Franse politici zijn een beetje naief. Zij denken dat het voor boeren gunstig is om te werken met contracten van bv drie jaar. Boeren willen niet tekenen omdat ze direct na het tekenen gepakt worden met de prijs terwijl ze wel drie jaar moeten leveren. Trouwens, de veestapel slinkt hard en dat komt omdat afnemers te weinig betalen. Boeren stoppen dan en als hokken eenmaal leeg staan is opstarten financieel niet mogelijk. We gaan dus naar import van vlees en daarom moet er een deal komen met zuid-amerikaanse landen om de supermarkten vol te houden en de consumenten tam.