Flinke plus op varkensprijs met een dubbele bonus

Varkenshouder Sjaak Stuijt beurt Beter Leven-toeslag en een premie voor antibioticavrije productie. De bonus is opgeteld € 16 per dier.

Dagelijks krijgen de varkens luzernestro. Dit wordt geleverd via de slachterij. Je mag de dieren best vertroetelen, is de opvatting van Sjaak Stuijt. - Foto's: Herbert Wiggerman

Dagelijks krijgen de varkens luzernestro. Dit wordt geleverd via de slachterij. Je mag de dieren best vertroetelen, is de opvatting van Sjaak Stuijt. - Foto's: Herbert Wiggerman


Na 45 jaar in het vak is Sjaak Stuijt nog steeds heel gedreven om het beste uit zijn bedrijf te halen. Daar slaagt hij ook in, onderstrepen de technische resultaten van zijn vleesvarkens: de groei bedroeg afgelopen twaalf maanden 990 gram per dag, de EW-conversie 2,57 en de uitval 1,1%.Dit realiseert hij vrijwel zonder gebruik van antibiotica. Dat is belangrijk, want hij produceert voor het antibioticavrije segment van de Keten Duurzaam Varkensvlees. Dat betekent dat hij voor elk varken dat niet is behandeld met antibiotica een toeslag beurt. Samen met de Beter Leven-toeslag loopt de bonus op tot € 16 per afgeleverd varken.

Wil je reageren? Maak dan gratis een account aan!

Dit artikel is alleen voor abonnees

Al geabonneerd? 

Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement


Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen

Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen

Vorm je eigen mening met opinies en analyses


Bekijk aanbod

Lees meer over


Snel delen


Sectornieuwsbrief Varkens


Reacties

Je bent niet ingelogd


Log in of maak binnen 30 seconden een account aan

Reageer op artikelen en deel je mening met anderen.