Europese discussie over wolf gaat traag

De Europese Commissie gaat met de lidstaten praten om de bescherming van de wolf aan te passen. Dat is echter makkelijker gezegd dan gedaan.

Landen aangesloten bij de conventie van Bern praten eind van het jaar over het versoepelen van maatregelen ter bescherming van de wolf.

Landen aangesloten bij de conventie van Bern praten eind van het jaar over het versoepelen van maatregelen ter bescherming van de wolf. - Foto: Canva/N_Steffens


Als het tegenzit vervalt de superbeschermde status van de wolf op z’n vroegst eind dit jaar. Pas dan vergaderen de landen die aangesloten zijn bij de zogenoemde conventie van Bern over de versoepeling van de maatregelen.De populatie van de wolf in de hele Europese Unie is de laatste jaren fors toegenomen, vertelde topambtenaar Humberto Delgado Rosa van de Europese Commissie tijdens een debat in het Europees Parlement. Waren er in 2019 nog ongeveer 13.500 wolven, nu is dat opgelopen tot 20.000 exemplaren in de hele unie. “De wolf voelt zich thuis”, meldde hij aan de Europese politici.

Wil je reageren? Maak dan gratis een account aan!

Herstel wolvenpopulatie succesverhaal

Dit artikel is alleen voor abonnees

Al geabonneerd? 

Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement


Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen

Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen

Vorm je eigen mening met opinies en analyses


Bekijk aanbod

Lees meer over


Snel delen


Dagelijkse nieuwsbrief


Reacties

Je bent niet ingelogd


Log in of maak binnen 30 seconden een account aan

Reageer op artikelen en deel je mening met anderen.