Premium
freelance redacteur
Marien Poppe en medewerker Andrey controleren of de Robot Weeder zijn werk goed doet. De broers Marien en Joos Poppe zijn erg te spreken over de twee machines van Andela. “We kunnen met de robot en weeder onkruiden veel beter beheersen met lage arbeidskosten”, zegt Joos Poppe.
De 9 meter brede autonoom werkende Robot Weeder ARW-912 met camera’s herkent onkruiden op basis van AI. Elektrische stiften op 12 wiedunits raken de onkruiden in de rij aan waarna ze afsterven.
Wiedeggen in pootgoed. Marien stelt samen met medewerker Hans de wiedeg bij om het wiedresultaat te verbeteren. Poppe Landbouw is leverancier van biologisch pootgoed voor Agrico Bioselect.
Medewerker Johan bouwt de zaaimachine om, om na het zaaien van uien ook witlof te kunnen zaaien.
Het sorteren van uien. Poppe Landbouw levert biologische uien aan Albert Heijn. Op het akkerbouwbedrijf worden de uien in netjes vanaf 150 gram verpakt en winkelklaar afgeleverd.
Het automatiseren van de onkruidbestrijding is bij de broers Poppe ingegeven door steeds hogere personeelskosten. “En omdat goed personeel voor handmatige onkruidbestrijding moeilijk te vinden is”, zegt Poppe. “De innovatieve machines van Andela helpen bij het oplossen van het arbeidsvraagstuk.”