Ervaring opdoen met lange staarten varkens hard nodig

De komende jaren ligt de nadruk op het delen van kennis over lange staarten bij varkens. De financiële kanten zijn voorlopig nog niet rond.

staarten varkens

Voordat gestopt wordt met couperen moet het bedrijf doorgelopen worden om eventueel ventilatie- en voer- en drinkplekken aan te passen. Ook moet er meer geobserveerd worden. – Foto: Ronald Hissink


De komende zes jaar tot een definitief coupeerverbod in 2030 moet gebruikt worden als leertijd. Dat is belangrijk omdat van de ene op de andere dag stoppen met couperen niet verantwoord is en fout gaat. De Coalitie Vitale Varkenshouderij (CoViVa) presenteerde eind april drie routekaarten waarmee varkenshouders op hun bedrijf naar varkens met lange staarten kunnen toewerken.

Wil je reageren? Maak dan gratis een account aan!

Stoppen met couperen zit zeker niet meer in de taboesfeer, maar het gros van de bedrijven is er nog niet aan toe


Dit artikel is alleen voor abonnees

Al geabonneerd? 

Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement


Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen

Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen

Vorm je eigen mening met opinies en analyses


Bekijk aanbod

Snel delen


Sectornieuwsbrief Varkens


Reacties

Je bent niet ingelogd


Log in of maak binnen 30 seconden een account aan

Reageer op artikelen en deel je mening met anderen.


Ronald Schieven
2 jun 2023

Eerst een verdienmodel

J. Vugts
2 jun 2023

De vergoeding in Finland is per varkensplaats per jaar, niet per geleverd varken. De subsidie wordt alleen uitgekeerd als minder dan 5% van de varkens een verwonding aan de staart heeft bij slacht.