Duitse varkenshouder heeft € 2,30 nodig voor Tierwohl 3 of 4

Duitse supermarktketens gaven eerder dit jaar aan met ingang van 2025 geen vlees meer te willen verkopen met de laagste dierenwelzijnsnormen. Alleen niveau 3 en 4 van Initiative Tierwohl moet dan in de winkels liggen. Dit betekent vlees van varkens uit strostallen met buitenuitloop of biologisch.

Duits zeugenbedrijf dat deelneemt aan Initiative Tierwohl. - Foto: Hans Banus

Duits zeugenbedrijf dat deelneemt aan Initiative Tierwohl. - Foto: Hans Banus


Varkenshouders staan er niet negatief tegenover, maar lopen tegen problemen rond vergunningverlening aan voor ombouw naar strostallen met uitloop. Ze vrezen dit niet binnen vier jaar voor elkaar te krijgen. Als een dergelijke vergunning wel te krijgen is, hebben de boeren een minimumprijs van € 2,30 per kilo geslacht gewicht nodig. Dit stellen marktdeskundigen van TopAgrar en Agrarheute.

Wil je reageren? Maak dan gratis een account aan!

Werken onder de kostprijs

Dit artikel is alleen voor abonnees

Al geabonneerd? 

Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement


Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen

Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen

Vorm je eigen mening met opinies en analyses


Bekijk aanbod

Snel delen


Sectornieuwsbrief Varkens


Reacties

Je bent niet ingelogd


Log in of maak binnen 30 seconden een account aan

Reageer op artikelen en deel je mening met anderen.


M Cillessen
21 aug 2021

Meer Tierwohl, meer eisen, meer verplichtingen, meer kosten maar veel te weinig ervoor betalen. Daar ga je toch niet in mee als varkenshouder. Onmogelijk en onverantwoord.