Ciolos: EU moet leidende rol spelen in wereldvoedseldebat


Wil je reageren? Maak dan gratis een account aan!

New York - De Europese Unie heeft een leidende rol te spelen in het internationale debat over de wereldvoedselvoorziening.Dat heeft EU-landbouwcommissaris Dacian Ciolos dinsdag verklaard na afloop van een ontmoeting met Ban Ki Moon, de secretaris-generaal van de VN.

Tijdens het gesprek kwamen naast voedselzekerheid thema’s aan de orde als de recente stijging van de voedselprijzen, de rol van speculatie daarin, en verduurzaming van de landbouw.

Ciolos onderstreepte het belang om te investeren in kleinschalige landbouw in de armste landen. In de gesprekken werd vastgesteld dat de acht rijke industrielanden (G8) nog nauwelijks gevolg hebben gegeven aan hun belofte, gedaan in juli 2009 in het Italiaanse l’Aquila, om in drie jaar tijd 22 miljard dollar te steken in de wereldvoedselvoorziening.

Behalve met Ban Ki Moon en diens naaste medewerkers sprak Ciolos in New York ook met de Amerikaanse econoom Jeffrey Sachs, directeur van het Earth Institute én belangrijk adviseur van Ban Ki Moon over voedsel en armoede op wereldschaal.

Dit artikel is alleen voor abonnees

Al geabonneerd? 

Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement


Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen

Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen

Vorm je eigen mening met opinies en analyses


Bekijk aanbod

Lees meer over


Snel delen


Dagelijkse nieuwsbrief


Reacties

Je bent niet ingelogd


Log in of maak binnen 30 seconden een account aan

Reageer op artikelen en deel je mening met anderen.