Bodemverbetering vraagt een goed plan van aanpak
Een perceel vlakleggen om schade door wateroverlast te beperken doe je niet zomaar, dat vraagt veel weloverwogen keuzes.

Delphy-adviseur Nelis van der Bok laat zien hoe het bodemprofiel er na het ophogen van het perceel eruitziet. In de oude bouwvoor is een blauwe ondoorlatende laag ontstaan. - Foto's: Anton Dingemanse
Weersextremen als gevolg van klimaatveranderingen komen steeds vaker voor. Telers spelen daarop in door hun percelen weerbaarder te maken tegen wateroverlast, maar ook weerbaarder te maken tegen droogte. Een van de mogelijke maatregelen is het egaliseren van een perceel. Delphy-adviseurs Nelis van der Bok en Luc Remijn lieten tijdens de bodemdag van coöperatie CZAV en adviesorganisatie Delphy op proefboerderij Rusthoeve in Colijnsplaat (Zld.) zien wat er mis kan gaan en vertelden hoe dat te voorkomen is.Bij zware buien wanneer de grond het water niet zo snel op kan nemen stroomt het water naar laagtes. Daar blijft het lang staan en veroorzaakt daar schade aan het gewas en aan de bodemstructuur. Veel telers kiezen er daarom voor om hun percelen vlak te leggen opdat het regenwater egaal de grond in zakt.
Dit artikel is alleen voor abonnees
Al geabonneerd?
Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement
Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen
Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen
Vorm je eigen mening met opinies en analyses
















