Bemestingsplan moet 1 maart klaar zijn


Wil je reageren? Maak dan gratis een account aan!

Den Haag – Boeren die gebruikmaken van de mestderogatie, moeten uiterlijk 1 maart een bemestingsplan hebben opgesteld.Staatssecretaris Henk Bleker (ELI) heeft hiertoe de mestregelgeving met terugwerkende kracht gewijzigd.

Normaliter moet het plan al op 1 februari klaar zijn, maar door de vorst kon de bodembemonstering en –analyse niet eerder plaatsvinden. Bleker had al eerder kenbaar gemaakt dat hij een maand uitstel wilde verlenen voor het bemonsteren en analyseren van de grond door een erkend laboratorium. Dat is ook bij deze wijziging geregeld.

Vorig jaar kregen veehouders die gebruikmaken van de derogatie ook al uitstel, toen zelfs tot 1 april. De derogatie houdt in dat boeren met veel grasland 250 in plaats van 170 kilo stikstof uit dierlijke mest mogen opbrengen per hectare.

Dit artikel is alleen voor abonnees

Al geabonneerd? 

Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement


Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen

Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen

Vorm je eigen mening met opinies en analyses


Bekijk aanbod

Snel delen


Dagelijkse nieuwsbrief


Reacties

Je bent niet ingelogd


Log in of maak binnen 30 seconden een account aan

Reageer op artikelen en deel je mening met anderen.