Afrikaanse varkenspest duikt op bij twee dode zwijnen in Spanje
In Spanje is voor het eerst in decennia Afrikaanse varkenspest vastgesteld. Bij Barcelona zijn twee dode wilde zwijnen positief getest op het virus, meldt landbouwministerie MAPA.

In Spanje is voor het eerst in decennia Afrikaanse varkenspest vastgesteld. Bij Barcelona zijn twee dode wilde zwijnen positief getest op AVP, meldt ministerie MAPA. Foto: ANP
De twee dode dieren werden op 26 november gevonden bij Bellaterra, in het natuurgebied Serra de Collserola, ongeveer 20 kilometer van Barcelona in Catalonië.
De besmettingen zijn bevestigd door het Centraal Veterinair Laboratorium in Algete, bij Madrid. Catalonië en Aragón zijn de belangrijkste regio’s voor de varkenshouderij in Spanje, dat binnen de EU de grootste producent van varkensvlees is.
Dit artikel is alleen voor abonnees
Al geabonneerd?
Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement
Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen
Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen
Vorm je eigen mening met opinies en analyses









