Aardappelverwerker haalt dit seizoen meer uit de kilo’s


Wil je reageren? Maak dan gratis een account aan!

Den Haag – De Nederlandse aardappelverwerkende industrie heeft vorige maand een totaal van 288.500 ton aardappelen verbruikt. Dat is 3.600 ton minder dan in november 2010.De geproduceerde hoeveelheid voorgebakken frites en andere aardappelbereidingen nam echter toe met 5.400 ton. Dat blijkt uit de jongste gegevens over de verwerking van aardappelen, over de maand november, van het Productschap Akkerbouw.

De aardappelsector heeft dit seizoen weliswaar relatief veel problemen met de kwaliteit van de aardappelen in opslag. Echter, de aardappelen die de industrie wél kan gebruiken voor de productie van frites en andere aardappelproducten zijn meteen ook zeer geschikt qua formaat.

Per saldo brengen de gebruikte volumes meer op dan vorig seizoen. Gerekend over de maanden september, oktober en november samen is het verwerkte volume aardappelen 0,2 procent minder geweest dan in 2010, maar de uiteindelijke productie 4,1 procent groter. De opbrengst aan gereed product per kilo aardappelen is gegroeid van gemiddeld 52,8 procent naar 55,1 procent.

Dit artikel is alleen voor abonnees

Al geabonneerd? 

Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement


Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen

Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen

Vorm je eigen mening met opinies en analyses


Bekijk aanbod

Snel delen


Sectornieuwsbrief Akkerbouw


Reacties

Je bent niet ingelogd


Log in of maak binnen 30 seconden een account aan

Reageer op artikelen en deel je mening met anderen.