Aantal gevallen EHD in Frankrijk stijgt snel
Het aantal gevallen met EHD in Frankrijk op veehouderijen stijgt snel; beschermingszones bereiken Bordeaux. De export naar Spanje wordt hervat.

Epizootische Hemorragische Ziekte (EHD) is een virale ziekte die vooral herten treft. Vorige maand is in Frankrijk een eerste besmetting bij runderen vastgesteld. - Foto: Canva/Ivonne Wierink
Het aantal gevallen van Epizootische Hemorragische Ziekte (EHD) in Frankrijk blijft stijgen. Hoewel het ministerie van Landbouw op 21 september de eerste drie besmettingen meldde, liep het aantal eind vorige week al op tot 53. Hierdoor strekken de beschermingszones van 150 kilometer rondom de besmette bedrijven zich nu al uit tot Bordeaux. Tot nu toe bevinden alle besmette bedrijven zich in het zuidwesten van het land. De besmetting kwam uit Spanje. Het ministerie van Landbouw in Parijs eist dat men alle runderen in de beschermingszones test op EHD voordat men ze transporteert.
Lees ook: Fransen slaan alarm over snelle opkomst veeziekte EHD
Dit artikel is alleen voor abonnees
Al geabonneerd?
Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement
Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen
Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen
Vorm je eigen mening met opinies en analyses









