A-ware onderzoekt mogelijkheden koolstofpool

Royal A-ware onderzoekt de mogelijkheden voor een koolstofpool in de eigen keten. Dat bevestigt een woordvoerster van de zuivelonderneming. De nieuwssite Melk van het Noorden schrijft dat A-ware wil betalen voor de koolstofcertificaten. Daar kan de zuivelonderneming echter nog niets over zeggen.

koolstofpool

Arjan Schrauwen in Zevenbergschen Hoek (N.-Br.) doet mee aan projecten om koolstof vast te leggen in de bodem. Hiermee wil hij het bodemleven verbeteren en daarmee de opbrengst van zijn gewassen. Perceel met vlas. - Foto: Peter Roek


Een eigen koolstofpool kan onderdeel zijn van de nieuwe duurzaamheidsstrategie die de zuivelonderneming communiceert. Zo wil A-ware in 2050 de emissies van broeikasgassen in haar zuivelketen, ‘van koe tot verpakt product’, vergeleken met 2021 met minimaal 90% hebben teruggebracht. De eventuele resterende emissies worden door de melkveehouders die aan A-ware leveren waar mogelijk gecompenseerd via vastlegging van koolstof in de bodem. Voor het overige deel verwacht het bedrijf dat de komende tijd innovaties en inzichten beschikbaar komen die ook kunnen worden ingezet.

Wil je reageren? Maak dan gratis een account aan!

Hoe duurzaamheid vormgeven?

Dit artikel is alleen voor abonnees

Al geabonneerd? 

Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement


Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen

Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen

Vorm je eigen mening met opinies en analyses


Bekijk aanbod

Lees meer over


Snel delen


Sectornieuwsbrief Rundveehouderij


Reacties

Je bent niet ingelogd


Log in of maak binnen 30 seconden een account aan

Reageer op artikelen en deel je mening met anderen.


W Geverink
6 apr 2023

Wat extra CO2 in de lucht zou van groot voordeel zijn voor al het leven op aarde. Volgens William Happer zou de toename van CO2 van 400 naar 600ppm veel voordelen en geen nadelen betekenen voor de wereld.