Van der Wal verwacht alle boerenclubs bij Remkes

Volgens minister Christianne van der Wal is Johan Remkes de aangewezen persoon vanwege zijn kennis van het stikstofdossier. - Foto: ANP

Volgens minister Christianne van der Wal is Johan Remkes de aangewezen persoon vanwege zijn kennis van het stikstofdossier. - Foto: ANP


Wil je reageren? Maak dan gratis een account aan!

Alle boerenorganisaties zullen aanschuiven voor een gesprek onder leiding van Johan Remkes, die werd aangewezen als bemiddelaar door het kabinet. Dat verwacht stikstofminister Christianne van der Wal.

Dit artikel is alleen voor abonnees

Al geabonneerd? 

Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement


Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen

Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen

Vorm je eigen mening met opinies en analyses


Bekijk aanbod

Lees meer over


Snel delen


Dagelijkse nieuwsbrief


Reacties

Je bent niet ingelogd


Log in of maak binnen 30 seconden een account aan

Reageer op artikelen en deel je mening met anderen.


Han Riel
5 jul 2022

Ik zie in dezen een overeenkomst met de inval van Poetin, hij verwachte minder NAVO en de politiek in Nederland verwacht (hoopt)dat deze overval leidt tot een landbouw die "knuffelbaar" is. Helaas bij kleinere omzet en meer handwerk of robotwerk waar biologische landbouw niet zonder zal kunnen, is meer vermogen nodig en dit leidt tot grotere bedrijven met grotere stallen. Als klap op de vuurpijl verwacht de overheid dat de landbouw naast voedsel ook nog grondstoffen produceert voor de vergroening van de economie. op de vraag aan de dames en heren "Hoe moet de boer dit doen, zonder chemische hulpmiddelen en kleinschalig".

Han Riel
5 jul 2022

Ik had mevr. van der Wal slimmer verwacht, maar uit gaan van Remkes en de landbouw gaan in overleg over een pakket dat geen ruimte laat voor overleg en dan als Neutrale mediator de samensteller van het onderliggende rapport aanstellen als oplosser. Hoe kan iemand met dergelijk inlevingsvermogn minister worden in een democratie. Zij zou goed uit de verf komen in een dictatuur, waar overleg niet meer is dan een toneelspel voor de buitenwereld. Ik krijg steeds meer het idee "Onze politicie in Brussel en Den Haag hebben zich ten tijde van deze Stikstof wetgeving in Brussel zitten slapen of ze hebben niet nagedacht over de gevolgen voor onze boeren en onze consumenten / burgers". Of hebben ze bewust de Natura 2000 gebieden aangewezen met bij behoren Stikstof wet om de boeren / het buitengebied nog beter in de tang te krijgen. Den Haag praat immers over extra inkomsten voor boer als hij Milieu, Natuur dienen levert, prachtig. De geschiedenis leert ons dat deze vergoedingen op termijn discutabel worden geacht en zeker niet geindexeerd worden.

Leo Breukers
5 jul 2022

Ik vind dit toch een vrij arrogante opmerking van haar. De heer Remkes heeft aan de wieg gestaan van dit kabinet én aan de stikstofplannen. En nu zou hij zijn "zelf gecreëerde rollade` moeten afkeuren !! Ik kan mij niet voorstellen dat deze bemiddelaar brede steun krijgt.

Jan Hakkert
5 jul 2022

Dromen zijn bedrog dus droom verder want een wolf in Schaaps kleren blijft een wolf en politiek jagen blijft diefstal