Racistische koekjesverkoop verhit gemoederen


Wil je reageren? Maak dan gratis een account aan!

Berkeley – Een ’racistische’ koekjesverkoop op de Amerikaanse prestigieuze universiteit Berkeley heeft tot grote ophef geleid. Dat meldt nieuwszender CNN.Republikeinse studenten lieten de prijs van hun waar afhangen van het geslacht en de etnische afkomst van de koper. Vooral studenten uit etnische minderheden maakten zich boos om de grap.

De stunt was bedoeld als een satirisch protest tegen nieuwe wetgeving. Die nieuwe regels moeten het voor universiteiten mogelijk maken ras en geslacht van aankomende studenten te laten meewegen in de toelatingsprocedure.

Toch was de verkoop een succes: 300 roze cupcakes waren in een mum van tijd uitverkocht. Zo betaalden Amerikanen van Indiaanse afkomst 0,25 dollar, waar Aziaten en blanke Amerikanen respectievelijk 1,75 en 2 dollar neertelden. Ook werd er veel gediscussieerd bij de kraam.

Dit artikel is alleen voor abonnees

Al geabonneerd? 

Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement


Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen

Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen

Vorm je eigen mening met opinies en analyses


Bekijk aanbod

Snel delen


Dagelijkse nieuwsbrief


Reacties

Je bent niet ingelogd


Log in of maak binnen 30 seconden een account aan

Reageer op artikelen en deel je mening met anderen.