Raad van State: gegevens PAS-melders openbaar

De gegevens van PAS-meldingen moeten openbaar worden gemaakt. Dat heeft de Raad van State uitgesproken in een zaak tussen Mobilisation for the Environment (MOB) en het ministerie van Landbouw, Natuur en Voedselkwaliteit (LNV). De gegevens bevatten ook de bedrijfsadressen.

De Raad van State vindt dat privéadressen niet openbaar hoeven worden gemaakt. Als het bedrijfsadres gelijk is aan het privéadres kan het ministerie daar echter niet onderuit. - Foto: ANP/Hollandse Hoogte/Venema Media

De Raad van State vindt dat privéadressen niet openbaar hoeven worden gemaakt. Als het bedrijfsadres gelijk is aan het privéadres kan het ministerie daar echter niet onderuit. - Foto: ANP/Hollandse Hoogte/Venema Media


Het ministerie wilde alleen de geografische coördinatiepunten van de emissiebronnen bekend maken, maar dat vindt de rechter onvoldoende.PAS-melders zijn bedrijven die onder het Programma Aanpak Stikstof (PAS) geen vergunning hoefden aan te vragen. Zij konden volstaan met een melding omdat de stikstoflast van hun activiteiten beneden een grenswaarde bleven, die in de wet was vastgelegd. Met het wegvallen van het PAS door de rechterlijke uitspraak van mei 2019 moeten die bedrijven alsnog over een vergunning beschikken. Het ministerie van LNV is bezig die vergunningverlening te regelen.

Wil je reageren? Maak dan gratis een account aan!

MOB wil bedrijfsgegevens inzien

Dit artikel is alleen voor abonnees

Al geabonneerd? 

Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement


Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen

Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen

Vorm je eigen mening met opinies en analyses


Bekijk aanbod

Lees meer over


Snel delen


Dagelijkse nieuwsbrief


Reacties

Je bent niet ingelogd


Log in of maak binnen 30 seconden een account aan

Reageer op artikelen en deel je mening met anderen.


Juurlink
21 jan 2022

johan.Met programma PAS waar direct al bezwaar is tegen aangetekend, een stal bouwendat is eigen risico. Als deze regeling er niet was geweest hadden wij geen overlast van die megastal naast onze woning gehad. Sluiten die handel. 50 meter afstand van onze woning.

Breukink
20 jan 2022

De minister kan publiceren wat ze wil .Maar in 2014 werd er al procedures gestart en er werd ernstig aan getwijfeld of de PAS juridisch houdbaar was .En iedereen weet dat je best een vergunning kunt krijgen maar als je gebruik maakt van de vergunning zolang er nog procedures lopen doe je dat voor eigen risico .

Koot
19 jan 2022

Staatscourant 2015, 16320(zie; BIJLAGE BIJ ARTIKEL 6)

Koot
19 jan 2022

alles wat onder de pas door/voor het Rijk zelf is vergund.Je kan het vinden door volgende tekst in te toetsen;Regeling van de Staatssecretaris van Economische Zaken en de Minister van Infrastructuur en Milieu van 3 juni 2015, nummer 15074288, houdende regels over de programmatische aanpak stikstof (Regeling programmatische aanpak stikstof)zie; BIJLAGE BIJ ARTIKEL 6

Koot
19 jan 2022

deze reactie is automatisch gemodereerd

Koot
19 jan 2022

ook dit dan maar even onder deaandacht brengen zie; BIJLAGE BIJ ARTIKEL 6alles wat oder de pas voor het Rijk zelf is vergunddeze reactie is automatisch gemodereerd

Berenpas
19 jan 2022

In plaats van verontwaardigd reageren dat de rechter, die als het goed is alleen maar aan de wet toetst, de adresgegevens openbaar maakt zouden jullie je eens moeten afvragen WAAROM LNV en LTO deze gegevens zo graag geheim willen houden?Hint: 1 juli 2015 treedt de Programmatische Aanpak Stikstof in werking en op 2 juli 2015 is de peildatum voor fosfaatrechten. Toeval?

Steenwijk
19 jan 2022

Beste heer Braakman zo dom ben ik nou ook weer niet dat ik dat niet snap.Maar het had het hoogste rechtsorgaan gesierd als ze daar een oplossing voor hadden bedacht en niet de privé adressen in de openbaarheid hadden gebracht.Ze zijn echt door de ondergrens gezakt.

Schuts
19 jan 2022

Als boeren een fruitmand bij d66 er rob jetten langs brengen omdat hij door corona thuis zit . Dan word dat bedreiging genoemdAls kaag haar adres bekend word gemaakt is Holland in last en o o o wat is dat erg .Hoe erg is dan nu dat alle gegevens van deze boeren op straat worden gegooid . Belachelijk gewoon.

Breukink
19 jan 2022

Elke medaille heeft 2 kanten .1) ik snap best dat je privé niet bekent wilt zijn .2) Aan de andere kant begrijp ik ook dat een boer binnen een N2000 gebied ( die ook gedeeltelijk eigenaar is )dat hij wil weten wie er allemaal een vergunning hebben aangevraagd op zijn eigendom ( een NB vergunning is immers een vergunning op een millieu belastende activiteit ) En dat HIJ dus als hij een beetje pech heeft een vergunning aan moet vragen om koeien in de wei te doen of te bemesten .3 ) alle pas melders worden dus nu openbaar Dus ook de industrie die een melding hebben gedaan .( of zijn die uit gesloten )???