Prijzen mestafzet voor veehouders historisch hoog

Met prijzen van rond en boven de €30 per ton zijn mestafzetkosten voor melkveehouders historisch hoog. Op graanpercelen komt ruimte, maar dat zal het probleem niet oplossen. – Foto: Mark Pasveer

Met prijzen van rond en boven de €30 per ton zijn mestafzetkosten voor melkveehouders historisch hoog. Op graanpercelen komt ruimte, maar dat zal het probleem niet oplossen. – Foto: Mark Pasveer


Met prijzen van rond en boven de €30 per ton zijn mestafzetkosten voor melkveehouders historisch hoog. Op graanpercelen komt ruimte, maar dat zal het probleem niet oplossen.

Wil je reageren? Maak dan gratis een account aan!

De mestmarkt is al ruim een jaar overspannen. Na een nat voorjaar in 2023 en minder afzet vanwege afbouw van derogatie en wegvallen van bufferstroken, zijn prijzen in de vrije markt fors gestegen. Door de nattigheid dit voorjaar kwam er geen verlichting en zijn problemen verder toegenomen.

Een rondgang langs een aantal mestafnemers laat prijzen in de vrije markt zien van €30 tot €35 per ton voor varkensmest. Rundveedrijfmest is gemiddeld een paar euro goedkoper, maar sommigen spreken van gelijke prijzen. Hoe verder van de afzetgebieden in het zuidwesten en noorden, hoe hoger de prijs voor de leverancier. Het wrange is dat de mestmarkt tot vorig jaar juist aan het ontspannen was en vooruitzichten goed waren.

Dit artikel is alleen voor abonnees

Al geabonneerd? 

Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement


Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen

Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen

Vorm je eigen mening met opinies en analyses


Bekijk aanbod

Lees meer over


Snel delen


Dagelijkse nieuwsbrief


Reacties

Je bent niet ingelogd


Log in of maak binnen 30 seconden een account aan

Reageer op artikelen en deel je mening met anderen.


Armer
31 jul 2024

Hoe maak je zo goedkoop mogelijk exportwaardige mest? Kun je dikke fractie drogen met ventilatielucht die tussen twee daklagen opgewarmd is via droogkanalen in de vloer? En als dat heel droog is, kun je dan drijfmest toevoegen en dan weer drogen enz enz?