Overleg Europese Unie: nieuwe regels genetische modificatie planten
Hoe snel moet de Europese Unie de nieuwe regels voor genetische modificatie van planten (plantveredeling) invoeren? Die vraag staat centraal tijdens de informele ontmoeting van de landbouwministers in het Spaanse Córdoba. Demissionair minister Piet Adema, die het afgelopen jaar veel bijeenkomsten in Europa oversloeg, is van de partij.

Een proefveld van Wageningen University met genetisch gemodificeerde aardappelen voor onderzoek naar duurzame resistentie tegen phytophthora. - Foto: Michel Zoeter
Piet Adema is wel een beetje aan handen gebonden, want formeel heeft het kabinet nog geen standpunt over de nieuwe regels, die recent zijn voorgesteld. Adema zal daarom vooral z’n licht opsteken bij de andere EU-landen. Hoewel hij op zich wel enthousiast is over meer mogelijkheden om via zogenoemde Nieuwe Genomische Technieken (NGT) de opbrengst van gewassen te verbeteren.“Helemaal omdat Nederland en Europa een leidende positie hebben als het gaat om plantveredeling.” Kwalitatief sterk en ook beschikbaar uitgangsmateriaal is een belangrijke voorwaarde voor voedselzekerheid, volgens de demissionaire minister.
Nieuwe en ruimere regels nodig
Dit artikel is alleen voor abonnees
Al geabonneerd?
Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement
Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen
Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen
Vorm je eigen mening met opinies en analyses









