Natuurorganisaties niet blij met eisen PlanetProof

Het keurmerk On the way to PlanetProof draagt bij aan biodiversiteitsverlies, vooral in weidegebieden. Dat meldt Vogelbescherming Nederland in een statement ondertekend door negen natuurorganisaties naar aanleiding van een uitspraak van de Reclame Code Commissie (RCC).

PlanetProof

Het keurmerk On the way to PlanetProof draagt bij aan biodiversiteitsverlies, vooral in weidegebieden. - Foto: Koos Groenewold


Het keurmerk stuurt volgens de natuurorganisaties in de praktijk juist aan op verdere intensivering van de melkveehouderij. Weidevogels zouden hiervan de dupe zijn. Ze roepen de beheerder van het keurmerk, Stichting Milieukeur (SMK), en de gebruikers ervan, met name FrieslandCampina, op tot onmiddellijke aanpassing van de voorwaarden.SMK vraagt in de oproep om in de eisen van het keurmerk meer rekening te houden met weidevogels. Al is dat volgens de stichting ook nu al mogelijk. Verder is de stichting van mening dat de ‘stellingname’ van de natuurorganisaties, dat binnen het keurmerk te veel nadruk op reductie van broeikasgasemissies en intensivering nadelig zou zijn voor de natuurwaarden, niet is gebaseerd op de uitspraak van de RCC.

Wil je reageren? Maak dan gratis een account aan!

Misleiding keurmerk

Dit artikel is alleen voor abonnees

Al geabonneerd? 

Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement


Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen

Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen

Vorm je eigen mening met opinies en analyses


Bekijk aanbod

Lees meer over


Snel delen


Dagelijkse nieuwsbrief


Reacties

Je bent niet ingelogd


Log in of maak binnen 30 seconden een account aan

Reageer op artikelen en deel je mening met anderen.


John Arink
8 nov 2023

PP is een keurmerk van weinig waarde, temeer omdat de carbon footprint per kilo melk wordt berekend, dat neigt tot intensivering terwijl juist dän een gebied in absolute zin beroerd af is qua uitstoot.Maar Campina is wel goed in windowdressing, zo is de actie met de monovergissers louter een dekmantel om carbonvoordeel voor de onderneming te genereren, terwijl FC zelf waarschijnlijk ook wel weet dat de gemiddelde (mest)vergister een negatieve EROEI heeft. Bij een positieve EROEI was niet zo'n bak subsidie nodig om tot een slechts flinterdunne marge te komen.Hou alsjeblieft op met die onzin om intensief melken te te camoufleren voor de negatieve effecten.

Schuts
8 nov 2023

Eens temeer een reden om met deze kostprijs verhogende kwaliteits programma te stoppen . De rechter zegt het zelfs dat men niet kan aantonen dat het helpt.Ja de bankrekening van SmK en zijn directie.

Ronald Beulink
8 nov 2023

Welkom in de wereld van de duurzaamheidrace.De klagende partijen zijn rupsjes nooitgenoeg want ze zijn zelf betrokken geweest bij de totstandkoming van het keurmerk planetproof Ik adviseer de klagers zelf een melkfabriek te bouwen en de zuivel te vermarkten.