Mindere biest verrijken met biestpoeder

Maatschap Hutten verstrekt kalveren alleen biest van hoge kwaliteit. Biest met een lagere brixwaarde wordt opgewaardeerd met biestpoeder. Overtollige biest wordt verkocht.

Na de eerste 4 liter biest per sonde krijgen kalveren 12 uur later zoveel ze op kunnen. Meestal is dat 2 liter ervaart Nelleke Hutten. - Foto's: Michel Velderman


Een goede start is het halve werk in jongveeopfok. Vanuit die gedachte krijgen de kalveren bij Rolf en Nelleke Hutten alleen biest met een brixwaarde van minimaal 25. Alle kalveren krijgen direct na de geboorte 4 liter via de sonde, een halve dag later zoveel ze als op kunnen. “Meestal is dat 2 liter, die krijgen ze van de tweede melking van hun moeder, en als er nog biest over is krijgen ze nog een derde keer biest”, vertelt Nelleke Hutten.De vaarskalveren krijgen vervolgens nog drie dagen de melk van hun moeder. Deze moet toch apart gehouden worden en bevat nog altijd afweerstoffen die het kalf ten goede komen. Daarna gaan de vaarskalveren over op kunstmelk, de stiertjes krijgen koemelk.

Wil je reageren? Maak dan gratis een account aan!

Maatschap Hutten

  • 150 melk- en kalfkoeien
  • 85 stuks jongvee
  • 67 hectare land, waarvan 11 hectare mais
  • 12.500 kilo melk
  • 4,05% vet
  • 3,45% eiwit
  • 6j3m gemiddelde leeftijd melkkoeien [caption id="attachment_622137" align="alignnone" width="2560"] Rolf (37) en Nelleke (39) Hutten hebben in maatschap een melkveehouderij in Hogenweg (Ov.)[/caption]

Dit artikel is alleen voor abonnees

Al geabonneerd? 

Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement


Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen

Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen

Vorm je eigen mening met opinies en analyses


Bekijk aanbod

Lees meer over


Snel delen


Sectornieuwsbrief Rundveehouderij