Meer steun voor boerenprotesten dan voor klimaatacties

Boerenprotesten genieten meer steun onder Nederlanders dan de klimaatacties. Tegelijk hebben beiden de sympathie van minder van de helft van de mensen. Dat blijkt uit onderzoek van Kieskompas in opdracht van de regionale omroepen en NOS.

Bijna 80% van de mensen heeft begrip voor de onvrede van boeren. Maar 60% van de mensen vindt wel dat de boerenacties te ver gaan. Het dumpen van asbest of ander afval keurt vrijwel iedereen af. - Foto: Theo Galama

Bijna 80% van de mensen heeft begrip voor de onvrede van boeren. Maar 60% van de mensen vindt wel dat de boerenacties te ver gaan. Het dumpen van asbest of ander afval keurt vrijwel iedereen af. - Foto: Theo Galama


39% van de Nederlanders steunt demonstraties van boeren volledig of grotendeels. 41% daarentegen steunt de acties helemaal niet of nauwelijks. Bij klimaatacties zijn deze percentages respectievelijk 28% om 54%. In hoeverre mensen achter protestacties van de één dan wel de ander staan, verschilt sterk per provincie en welke politieke partij mensen aanhangen.In provincies waar veel mensen achter de boerendemonstraties staan zoals Zeeland en Flevoland, staan juist relatief weinig mensen achter klimaatdemonstraties. Hierbij is groot verschil te zien tussen provincies met relatief meer platteland of juist meer steden. In Noord- en Zuid-Holland en Utrecht genieten boerendemonstraten minder steun, en is die er juist meer voor klimaatdemonstranten.

Wil je reageren? Maak dan gratis een account aan!

Weinig sympathie voor blokkeren snelweg

Dit artikel is alleen voor abonnees

Al geabonneerd? 

Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement


Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen

Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen

Vorm je eigen mening met opinies en analyses


Bekijk aanbod

Lees meer over


Snel delen


Dagelijkse nieuwsbrief


Reacties

Je bent niet ingelogd


Log in of maak binnen 30 seconden een account aan

Reageer op artikelen en deel je mening met anderen.