LTO tegen beprijzen gebruik fossiele brandstoffen landbouw

De invoering van ETS 2 in de landbouw zou volgens de belangenorganisaties leiden tot een ketenbrede stijging van brandstofkosten en stijgende voedselprijzen. – Foto; Mark Pasveer
LTO Nederland, Cumela Nederland, de Brancheorganisatie Akkerbouw en de branchevereniging van de bloembollelsector KAVB zijn tegen het beprijzen van het gebruik van fossiele brandstoffen in de landbouw. De belangenorganisaties wijzen op alternatieven om fossielvrije mechanisatie te realiseren.
De organisaties reageren op ontwikkelingen in Den Haag. Eind april publiceerde het landbouwministerie een impactanalyse van Wageningen Economic Research over de mogelijke impact van het beprijzen van het gebruik van fossiele brandstoffen binnen ETS 2.
Binnen het huidige ETS, een handelssysteem voor CO2-rechten, staat tegenover elke ton CO2-uitstoot van de grotere industriële bedrijven één emissierecht. Deze rechten zijn uitgedeeld en kunnen worden ge- of verkocht. Door steeds meer rechten uit de markt te halen, lopen de prijzen op. Dit stimuleert de bedrijven te investeren in CO2-reducerende maatregelen.
Dit artikel is alleen voor abonnees
Al geabonneerd?
Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement
Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen
Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen
Vorm je eigen mening met opinies en analyses









