Leegloop van Britse melkveehouders vertraagt tijdelijk, melkproductie stijgt naar record
Het Verenigd Koninkrijk telt nu ruim 1.000 melkveehouders minder dan vier jaar eerder. Die leegloop leek dit jaar iets te vertragen, maar dat lijkt toch maar tijdelijk. Intussen steeg de melkproductie naar recordhoogte.

Melkkoeien in de wei op een Brits bedrijf. Foto: Henk Riswick
Het aantal geregistreerde melkveehouders in het Verenigd Koninkrijk is de afgelopen vier jaar met een goede 1.000 gedaald. Per 1 oktober waren nog 7.010 boeren actief met melkvee, berekent landbouwschap AHDB.
Die leegloop lijkt de laatste tijd echter tot staan te komen. In het jaar tot eind oktober zijn er volgens het schap weer 190 boeren met melken gestopt, maar slechts 30 daarvan stopten in de laatste zes maanden. “Dat is zo goed als zeker te danken aan de goede melkprijzen en daarmee de sterke winstgevendheid van de voorafgaande maanden,” stelt zuivelanaliste Soumya Behera in een artikel. Nu veel melkverwerkers al lagere prijzen voor de komende periode hebben aangekondigd en de kosten toch hoog blijven, is de neiging om te stoppen toch weer groter, vreest zij. “De vertraging is vermoedelijk maar tijdelijk.”
Dit artikel is alleen voor abonnees
Al geabonneerd?
Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement
Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen
Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen
Vorm je eigen mening met opinies en analyses









