Kort hakselen voorkomt te lange delen in graskuil
Praktijkproef legt kleine maar wezenlijke verschillen bloot tussen kort snijden met een opraapwagen of hakselaar, vergeleken met een hakselaar met een nog kortere snijlengte.

Praktijkproef toont dat kort hakselen met opraapwagen of hakselaar vergelijkbaar resultaat geeft. Snijlengte 10-13 mm voorkomt te lange delen in graskuil. Foto (ter illustratie, niet van de proef): Ton Kastermans Fotografie
Uit een praktijkproef op het loonbedrijf van Juul ten Hove blijkt dat de opraapsnijwagen op 22 millimeter gelijk werk levert als een hakselaar ingesteld op dezelfde snijlengte. Wordt de hakselaar ingesteld op 10 tot 13 millimeter, dan levert dat nog beter resultaat als je kijkt naar de aanwezigheid van te lange delen gras en de verdeling van de deeltjeslengte.
Op het loonbedrijf wordt gewerkt met een opraapsnijwagen van het merk Strautmann, type Magnon 470-11. Met de machine kan, met alle messen aanwezig, gras gesneden worden op 22 millimeter lengte. Het loonbedrijf beschikt ook over twee hakselaars: een Krone 650 en een Krone 770.
Dit artikel is alleen voor abonnees
Al geabonneerd?
Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement
Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen
Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen
Vorm je eigen mening met opinies en analyses









