Koeien & Kansen start nieuwe proef evenwichtsbemesting

Project Koeien & Kansen start met het proefproject BSPN. Dat staat voor bedrijfsspecifieke differentiatie van de gebruiksruimte voor kunstmest, afhankelijk van de gewasopbrengst.

Inkuilen op een van de Koeien & Kansen-bedrijven. Dit jaar oriënteert het project zich op een nieuw proefproject: BSNP, de bedrijfsspecifieke differentiatie voor kunstmest. – Foto: Ronald Hissink

Inkuilen op een van de Koeien & Kansen-bedrijven. Dit jaar oriënteert het project zich op een nieuw proefproject: BSNP, de bedrijfsspecifieke differentiatie voor kunstmest. – Foto: Ronald Hissink


Tot en met vorig jaar heeft Koeien & Kansen gewerkt aan Bedrijfsspecifieke Excretie Systematiek (BES). Daarin werd gedifferentieerd met dierlijke mest. Het komt erop neer dat bij een aangetoonde hogere gewasonttrekking er meer drijfmest mocht worden ingezet, waarbij er gekort werd op het kunstmestgebruik.

Wil je reageren? Maak dan gratis een account aan!

Afbouw derogatie

Dit artikel is alleen voor abonnees

Al geabonneerd? 

Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement


Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen

Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen

Vorm je eigen mening met opinies en analyses


Bekijk aanbod

Snel delen


Sectornieuwsbrief Rundveehouderij


Reacties

Je bent niet ingelogd


Log in of maak binnen 30 seconden een account aan

Reageer op artikelen en deel je mening met anderen.