Jaar uitstel voor verplichte bufferstrook en vanggewassen

Jaar uitstel voor de verplichte bufferstrook van 3 meter langs sloten in het kader van het mestbeleid. Ook de regeling voor het inzaaien van vanggewassen in oktober op zand- en löss wordt een jaar uitgesteld.

In de derogatiebeschikking staat dat langs waterlopen een bufferstrook van 3 meter verplicht is. - Foto: Boerderij

In de derogatiebeschikking staat dat langs waterlopen een bufferstrook van 3 meter verplicht is. - Foto: Boerderij


De invoering van 3 meter bemestingsvrije bufferstrook langs watervoerende sloten wordt met een jaar uitgesteld. Dat schrijft landbouwminister Piet Adema in een brief aan de Tweede Kamer.

Wil je reageren? Maak dan gratis een account aan!

Bufferstrook van 3 meter zonder bemesting

Dit artikel is alleen voor abonnees

Al geabonneerd? 

Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement


Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen

Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen

Vorm je eigen mening met opinies en analyses


Bekijk aanbod

Snel delen


Dagelijkse nieuwsbrief


Reacties

Je bent niet ingelogd


Log in of maak binnen 30 seconden een account aan

Reageer op artikelen en deel je mening met anderen.


sluijs
5 dec 2022

Hoe zit het nu met de bufferstroken en de eco regelingen? hier leest ik niets over en is toch wel belangrijk.

Egbert Hoving
4 dec 2022

Derogatie beschikking teeltvrij en de rest ook dat is zo krom.Iedereen moet buigen voor de derogatie.Vraag me af of het werkelijk zo bedoeld is ambtenaren legen het zo uit.

Armer
3 dec 2022

Frankrijk loopt duidelijk voor. Hier hebben we die waterlopen al lang op kaart. Hier ook drie kenmerken voor een waterloop. Was je het niet eens met het ministerie dan kon je reageren en een sloot van de kaart krijgen.

ven
3 dec 2022

van uitstel komt afstel ZO NIET nog duurder voedseler wordt minder voedsel geteeld en schaarste drijft prijs op en plaatselijk hongervoor de gene die over blijven komt het goed maar hoeveel worden er nog door bureau mannentjes de nek om gedraaid

Meeuwissen
2 dec 2022

ik lees verder niks over het rustgewas eens in de 4 jaar??

Spithoven
2 dec 2022

Wederom durft LNV het gevecht met STAF/SSC niet aan. Na de voermaatregel nu ook deze onzinnige regels tijdelijk ingetrokken. Maandag 5 december 2022 liep er een ultimatum af. We blijven er boven op zitten!!!!

Han Riel
2 dec 2022

Na het lezen van de definitie Watervoerende sloten zie het minder ongunstig in dan eerst. Volgens Google.Wat is een watervoerende sloot?Sloten van dit type zijn jaarrond watervoerend en het peil is, indien mogelijk, natuurlijk. Het water is helder met doorzicht tot op de bodem. De sloot wordt gevoed door kwel- en/of regenwater. De oevers zijn niet beschoeid en hebben over minimaal de helft van de lengte flauwe taluds. Hier vallen naar mijn mening de kavelsloten voor afvoer van hemelwater na regen niet onder, deze sloten staan normaal immers droog.