Franse milieupolitie heeft genoeg van aanvallen
De 3.000 agenten van het Franse Office français de la biodivesité (OFB), die belast zijn met de controle op alle milieu-, natuur- en jachtregels in Frankrijk, hebben genoeg van de vele acties – vooral van boeren – tegen hun kantoren, hun voertuigen en regelmatig ook tegen hen zelf. De vakbonden van die agenten hebben daarom opgeroepen tot een staking en eisten dat er snel garanties komen voor de veiligheid.
“We roepen al het personeel op op het bureau te blijven en niet het veld in te gaan, in ieder geval niet voor activiteiten die betrekking hebben op de agrarische wereld. Dat geldt tot de premier openbaar excuus heeft aangeboden voor alle aanvallen op onze leden en ook de vereiste maatregelen neemt om er voor te zorgen dat ze hun werk veilig uit kunnen voeren,’’ aldus een verklaring van alle bonden gezamenlijk. Die oproep geldt bijvoorbeeld ook voor de controles op meldingen van door wolven aangevallen vee die vereist zijn om schadevergoeding te ontvangen.
De agenten zijn extra geprikkeld sinds de minister van landbouw hen vorige maand opdroeg niet meer met een zichtbaar gedragen wapen bij boeren langs te gaan. Vooral dat ‘imponerende wapenvertoon’ irriteert veel boeren die met de OFB te maken krijgen.
Voorzitter Pierrick Horel van de Jeunes Agriculteurs verwerpt echter het verwijt dat de boeren de agenten liever helemaal niet meer op hun bedrijven willen zien: “Het enige wat wij willen is dat de macht en het optreden van de milieu-agenten wat meer onder de duim wordt gehouden.’’