EVO bundelt schadeclaims sluis Eefde


Wil je reageren? Maak dan gratis een account aan!

Eefde - Verladersorganisatie EVO gaat de schadeclaims als gevolg van de stremming van de sluis bij het Gelderse Eefde bundelen. Volgens een eerste schatting gaat het om een bedrag van 8,5 miljoen euro. Dat maakte EVO vrijdag bekend.Sinds 3 januari liggen 41 schepen vast in het Twentekanaal, nadat een sluisdeur in Eefde naar beneden was gevallen. Voor circa 40 bedrijven die afhankelijk zijn van vervoer over water, loopt de schade nog dagelijks op. Bedrijven moeten extra kosten maken voor alternatief vervoer of voor het treffen van tijdelijke maatregelen. Productie valt weg en er is omzetderving. Ook de middenstand in Eefde zegt 50 procent minder omzet te hebben doordat de weg over de sluis is afgesloten.

Reparatie van de sluis duurt nog 2 maanden. Rijkswaterstaat verwacht over 2 weken met een tijdelijke voorziening weer schepen te kunnen schutten. De sluis zou dan 60 tot 80 procent van de normale capaciteit hebben.

De verladersorganisatie roept de bedrijven op alle schade als gevolg van de stremming te melden. EVO zegt veel ervaring te hebben met het verhalen van schade.

Dit artikel is alleen voor abonnees

Al geabonneerd? 

Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement


Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen

Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen

Vorm je eigen mening met opinies en analyses


Bekijk aanbod

Snel delen


Dagelijkse nieuwsbrief


Reacties

Je bent niet ingelogd


Log in of maak binnen 30 seconden een account aan

Reageer op artikelen en deel je mening met anderen.