Dronespuiten: ‘Qua techniek kan in vijf jaar veel gebeuren’

Dronespuiten kan onder specifieke omstandigheden een mooie aanvulling zijn in de gereedschapskist van vollegrondsgroentetelers. Alleen, het mag niet. Volgens Gerrit van Steenbergen van Wageningen University & Research (WUR) duurt net nog wel even voordat de drone aan de wettelijke driftvoorschriften voldoet.

Laatst bijgewerkt:
Wieringerwerf-20250512 Minister femke Wiersma op bezoek bij NPPL-deelnemer Nico Knibbe. Diverse demo's met drones, autonome tractor en selectierobots. – Foto: Anne van der Woude

Dronespuiten kan interessant zijn, maar is nog verboden. Ook landbouwminister Wiersma toont zich geïnteresseerd in drones tijdens een werkbezoek aan een akkerbouw- en groentebedrijf op maandag 12 mei. – Foto: Anne van der Woude


Spuiten met een drone kan interessant zijn. Denk aan spotspraying van plekken met probleemonkruiden of phytophthora spuiten als de ziektedruk hoog is en het land bijna niet begaanbaar. In het eerste geval kan de drone een alternatief zijn voor de herbicidezuinige rugspuit of spotspraytechniek op de veldspuit. In het geval van phytophthora kan het onder bepaalde, zeer extreme situaties de redding zijn voor rot in een gewas aardappelen.

Wil je reageren? Maak dan gratis een account aan!

Alternatief voor veldspuit

Dit artikel is alleen voor abonnees

Al geabonneerd? 

Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement


Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen

Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen

Vorm je eigen mening met opinies en analyses


Bekijk aanbod

Snel delen


Mechanisatienieuwsbrief


Reacties

Je bent niet ingelogd


Log in of maak binnen 30 seconden een account aan

Reageer op artikelen en deel je mening met anderen.