Deze drie zorgen heeft vrijwel elke opvolger

Opvolgen is allang geen vanzelfsprekendheid meer. Wie er toch voor gaat, is niet altijd zo zelfverzekerd als het lijkt. In het achterhoofd spelen drie zorgen, maar die zijn gelukkig te tackelen.

Ze zeggen er meestal niets over, maar veel opvolgers lopen rond met zorgen over de overname. Die zorgen verdwijnen niet vanzelf. Wie ze niet op tafel legt en bespreekt, gaat vroeg of laat vastlopen. Dat is niet goed voor de persoon zelf en ook niet voor het bedrijf. – Foto: Peter Roek

Ze zeggen er meestal niets over, maar veel opvolgers lopen rond met zorgen over de overname. Die zorgen verdwijnen niet vanzelf. Wie ze niet op tafel legt en bespreekt, gaat vroeg of laat vastlopen. Dat is niet goed voor de persoon zelf en ook niet voor het bedrijf. – Foto: Peter Roek


Een bedrijf overnemen dat al generaties in de familie is, is een grote verantwoordelijkheid. De meeste opvolgers hebben er veel zin in, maar onder de laag van enthousiasme en ambitie schuilen ook de nodige bibbers. Kan ik het wel waarmaken? En komt er geen ruzie van in de familie? Dit soort zorgen worden meestal niet uitgesproken, want dat zou zomaar kunnen lijken op onzekerheid. En onzekerheid wordt gezien als zwakte, denken ze.

Wil je reageren? Maak dan gratis een account aan!

Onzekerheid is geen zwakte

Dit artikel is alleen voor abonnees

Al geabonneerd? 

Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement


Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen

Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen

Vorm je eigen mening met opinies en analyses


Bekijk aanbod

Lees meer over


Snel delen


Dagelijkse nieuwsbrief


Reacties

Je bent niet ingelogd


Log in of maak binnen 30 seconden een account aan

Reageer op artikelen en deel je mening met anderen.


Weg
12 aug 2024

Verstandige man die professor zou een ggb groeier kunnen zijn.., wat ook een mooi gebaar is om andere kinderen net dat zetje te geven om bv een woning te realiseren.

Armer
12 aug 2024

Dit verhaal en die van vorige week over boerenpatat zet je aan het denken. Ondernemers die een eigen zaak beginnen zoals boerenpatat zitten vrijer. Hoeven geen rekenschap af te leggen aan hun ouders want ze hebben die zaak zelf opgezet. Toen ik boerenpatat las dacht ik: als het een succes wordt verkopen ze het voor xx miljoen euro terwijl ze de boerderij niét verkopen voor xx miljoen. Hetzelfde bij boeren die geëmigreerd zijn: zij zijn ook vrijer in verkoop of keuzes van het management.