Details uitkoopregelingen bekend, met 2.500 mol stikstofbelasting per jaar is boer piekbelaster

Details uitkoopregelingen zijn bekend. Met 2.500 mol stikstofbelasting per jaar binnen 25 kilometer van gevoelige natuur is boer piekbelaster.

piekbelaster stal

Minister Van der Wal lanceert deze dag de twee langverwachte regelingen: één voor de ongeveer 3.000 grote stikstofuitstoters in de buurt van gevoelige natuurgebieden (piekbelasters) en een algemene beëindigingsregeling voor boeren. - Foto: Fotopersbureau Dijkstra


Stikstofminister Christianne van der Wal lanceert vandaag de twee langverwachte uitkoopregelingen: één voor de ongeveer 3.000 grote stikstofuitstoters in de buurt van gevoelige natuurgebieden (piekbelasters) en een algemene beëindigingsregeling voor boeren. Dit zijn de details.Bedrijven met een stikstofdepositie van in totaal 2.500 mol op stikstofgevoelige natuur, waar momenteel de kritische depositiewaarde (KDW) overschreden wordt, krijgen het stempel ‘piekbelaster’. Dat schrijft minister Christianne van der Wal maandagochtend aan de Tweede Kamer. Deze ondernemers komen in aanmerking voor de plus-opkoopregeling, waarbij 120% van de bedrijfswaarde geboden wordt. Deze regeling gaat 3 juli open. Bedrijven die boven die drempelwaarde uitkomen, maar niet willen stoppen, moeten gebruik kunnen maken van verschillende regelingen voor innovatie, extensivering, omschakeling of verplaatsing. Deze regelingen komen later beschikbaar. Boeren hebben tot april 2024 de tijd om een keuze te maken, daarna sluiten de regelingen.

Wil je reageren? Maak dan gratis een account aan!

Details uitkoopregelingen en piekbelaster via Aanpakpiekbelasting.nl

Dit artikel is alleen voor abonnees

Al geabonneerd? 

Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement


Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen

Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen

Vorm je eigen mening met opinies en analyses


Bekijk aanbod

Snel delen


Dagelijkse nieuwsbrief


Reacties

Je bent niet ingelogd


Log in of maak binnen 30 seconden een account aan

Reageer op artikelen en deel je mening met anderen.


Kraats
12 jun 2023

Komt geen zak van terecht; beroepsverbod en 20 % boven de onroerend goed-waarde. Dat worden dus 3.000 onteigeningszaken, want dan krijg je de VOLLEDIGE schadeloosstelling (niet gemaximaliseerd tot 20%) en GEEN beroepsverbod.

P.J. Hoogland
12 jun 2023

De Overheid weet dat er onder boeren 3001 pekbelasters zijn. Waarom schrijft de Overheid die 3001 piekbelasters niet aan met de mededeling dat ze in aanmerking kunnen komen voor de opkoopregeling. Nu moeten boeren via de website piekbelasters aangeven of ze piekbelaster zijn, terwijl de Overheid dat al weet. Vreemde gang van zaken.

Jan Veltkamp
12 jun 2023

Het is bijna alles GLD. Mijn voorspelling: Op papier maken ze deze opkoop zo succesvol dat er nu opeens weer ruimte is om luchthaven Lelystad te openen. Van de elektrische auto's rijden er 99% omdat het financieel aantrekkelijk is en 1% voor de natuur. Deze opkoop gaat net zo. Het is z.g voor de natuur maar in de praktijk gaat het er op neer komen om luxe baantjes te behouden voor onze ex-politici.

Weg
12 jun 2023

Het beruchte kaartje doet zijn werk.., zwaar getroffen onze provincie met 1800

Roording
12 jun 2023

Dus 2 buren ieder 1500 is samen 3000 is geen probleem voor de natuur....

Lydia Rooijen
12 jun 2023

Hoi Jan, dat is helaas zo makkelijk nog niet! De hoeveelheid depositie hangt inderdaad af van het aantal koeien op het bedrijf, maar ook van de RAV-code van de stal. En een belangrijke factor is de afstand tot een stikstofgevoelig natuurgebied. Hoe verder weg een bedrijf zit, hoe lager de depositie op dat specifieke gebied. In de rekentool kun je ook fictieve getallen invullen.

Jan Hakkert
12 jun 2023

Kan iemand uitleg geven 2500mol is 36kilo stikstof en dan is da per ha per koe per bedrijf