Cosun: suikerprijzen staan onder druk

De prijzen en afzet van suiker staan onder druk, zo meldt Cosun. – Foto: Peter Roek

De prijzen en afzet van suiker staan onder druk, zo meldt Cosun. – Foto: Peter Roek


De prijzen en afzet van suiker staan onder druk, zo meldt Cosun. Reden voor de bietentelerscoöperatie om de toewijzing voor bietenoogst 2025 te verlagen naar 105%. Dit is 5% lager dan het toewijzingspercentage van dit jaar.

Wil je reageren? Maak dan gratis een account aan!

Cosun kent ledenleveringsbewijzen (LLB), waarbij 1 LLB een teler het recht geeft 1 ton bieten (bij 17% suiker) tegen de quotumprijs te leveren. De toewijzing van 105% houdt in dat de teler 5% extra bieten kan leveren bovenop zijn LLB’s. Bieten die worden geleverd buiten de LLB’s zijn de surplusbieten waar Cosun een lagere prijs voor betaalt.

Cosun geeft aan dat de suikermarkt in de afgelopen maanden sterk is veranderd. Prijzen en afzet staan onder druk. Voor komend jaar gaat de coöperatie uit van een kleiner areaal bieten. Eind augustus ontvangen telers een overzicht van hoeveel bieten ze binnen de toewijzing in 2025 kunnen leveren.

Dit artikel is alleen voor abonnees

Al geabonneerd? 

Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement


Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen

Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen

Vorm je eigen mening met opinies en analyses


Bekijk aanbod

Lees meer over


Snel delen


Sectornieuwsbrief Akkerbouw


Reacties

Je bent niet ingelogd


Log in of maak binnen 30 seconden een account aan

Reageer op artikelen en deel je mening met anderen.