China doneert veel graan aan Hoorn van Afrika


Wil je reageren? Maak dan gratis een account aan!

Peking – China heeft ter waarde van omgerekend 50 miljoen euro voedselhulp geschonken aan de Hoorn van Afrika, waar een enorme hongersnood woedt.Het is de grootste graandonatie die de Volksrepubliek ooit heeft geschonken aan het buitenland. Dat meldde het Chinese staatspersbureau Xinhua.

,,Als we kampen met natuurrampen en andere moeilijkheden, zullen China en Afrika elkaar altijd de helpende hand toesteken'', aldus Lu Shaye van het Chinese departement voor Afrikaanse Zaken. Volgens Lu hebben Afrikaanse landen ook steun betuigd en hulp toegezegd na natuurrampen in Yushu en Zhouqu.

Afrika is een belangrijke handelspartner voor Peking, vooral omdat China Afrikaanse grondstoffen invoert. Vorig jaar was de handel goed voor 100 miljard dollar (73 miljard euro). Dit jaar lijkt de handel tussen de twee gebieden met 29 procent te groeien ten opzichte van 2010. De samenwerking komt onder meer tot uiting met bezoeken van ministers over en weer, kwijtschelding van schulden en hulp bij projecten.

Dit artikel is alleen voor abonnees

Al geabonneerd? 

Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement


Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen

Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen

Vorm je eigen mening met opinies en analyses


Bekijk aanbod

Lees meer over


Snel delen


Dagelijkse nieuwsbrief


Reacties

Je bent niet ingelogd


Log in of maak binnen 30 seconden een account aan

Reageer op artikelen en deel je mening met anderen.