Britten verhogen MKZ-risiconiveau
De Britse dier- en plantgeneeskundige dienst APHA heeft het risiconiveau voor MKZ verhoogd naar ‘medium’.
“De ontdekking van het MKZ-virus serotype 0 is een grote zorg. Deze gebeurtenis onderstreept hoe dit virus grote en onverwachte sprongen kan maken, vaak via handel en verplaatsing van mensen, dieren en dierlijke producten, en een voortdurende waakzaamheid vereist,’’ aldus de dienst.
Geen import van dieren uit Duitsland
Volgens de APHA is nog steeds niet duidelijk hoe de ziekte Duitsland heeft kunnen bereiken en ook niet of er plaatselijke wilde dieren zoals zwijnen of rendieren zijn besmet. “Op basis van de vele wegen waarlangs MKZ zich kan verspreiden, concluderen we dat er een hogere risico is dat MKZ in het Verenigd Koninkrijk binnen kan komen. In deze tijd van onzekerheid wordt het risiconiveau daarom verhoogd.’’
De dienst signaleert wel dat er sinds 12 december geen voor MKZ vatbare dieren vanuit Duitsland het VK zijn binnengekomen. De illegale invoer van dergelijke dieren is onwaarschijnlijk gezien de logistieke problemen ‘maar kan niet volledig worden uitgesloten’. Het plattelandsministerie Defra heeft al eerder de invoer van dieren en dierlijke producten uit Duitsland verboden.