Boer wil geen vaarzen kopen

Wil je reageren? Maak dan gratis een account aan!

Gebruiksvee noteert gelijke prijzen. Toch blijft de markt onder druk staan. Dat komt niet alleen door de moeizame export. Duur quotum en een lage melkprijs nodigen niet uit om gebruiksvee te kopen.

Een melkveehouder die zijn quotum niet vol krijgt, kiest er tegenwoordig sneller voor om zijn quotum te verleasen. Geen boekhouder zal adviseren om gebruiksvee te kopen. Met een melkprijs van €0,25 tot €0,30 per kg melk biedt kopen nu weinig rendement.

Gebruiksvee kan pas duurder worden als óf de melkprijs aantrekt óf quotum in elkaar klapt óf de export weer gaat lopen. Zolang dat niet gebeurt, blijft de gebruiksveemarkt een moeilijk verhaal.

Toch is er voor gebruiksvee een prijsbodem. Dat komt doordat een vaars in principe nooit onder het niveau van een goede slachtkoe kan zakken.prognose:moeizaam stabiel

Dit artikel is alleen voor abonnees

Al geabonneerd? 

Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement


Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen

Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen

Vorm je eigen mening met opinies en analyses


Bekijk aanbod

Snel delen


Dagelijkse nieuwsbrief


Reacties

Je bent niet ingelogd


Log in of maak binnen 30 seconden een account aan

Reageer op artikelen en deel je mening met anderen.