Ammoniak te lijf met stikstofkraker Gazoo

Innovatie staat niet stil als het gaat om stikstofreductie en mestbewerking. Zo kwam JOZ met een stikstofkraker genaamd Gazoo.

Laatst bijgewerkt:
Familie Roetert in Wesepe (Ov.) nam afgelopen zomer de stikstofkraker Gazoo in gebruik. De jaarlijkse afzet van 2.000 kuub mest is daarmee verleden tijd.

Familie Roetert in Wesepe (Ov.) nam afgelopen zomer de stikstofkraker Gazoo in gebruik. De jaarlijkse afzet van 2.000 kuub mest is daarmee verleden tijd.


Familie Roetert in Wesepe (Ov.) nam afgelopen zomer de eerste ‘stikstofkraker’ van JOZ in gebruik. Nadien werd de installatie – de zogenoemde Gazoo – bij nog acht andere melkveehouders geplaatst. CEO Arend Kuperus van JOZ heeft hoge verwachtingen. “Met onze stikstofkraker kunnen we de uitstoot van ammoniakale stikstof op bedrijfsniveau met 80% terugdringen.”

Wil je reageren? Maak dan gratis een account aan!

Werking van de Gazoo

Dit artikel is alleen voor abonnees

Al geabonneerd? 

Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement


Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen

Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen

Vorm je eigen mening met opinies en analyses


Bekijk aanbod

Lees meer over


Snel delen


Sectornieuwsbrief Rundveehouderij


Reacties

Je bent niet ingelogd


Log in of maak binnen 30 seconden een account aan

Reageer op artikelen en deel je mening met anderen.


Verstegen
14 feb 2022

Een goed lezer haalt dat ook uit het kader met de heer Roetert.Hij heeft subsidie verkregen.Hij bespaart €50.000,- per jaar.Hij verwacht het na 4 jaar terug te verdienen.De kostprijs was dus €200.000,- na de subsidie. Als de terugverdientijd klopt lijkt het wel een hele goede investering, elk jaar erna verdien je een halve ton per jaar.Stel dat de cijfers kloppen en iedere boer bestelt zo'n apparaat, is de stikstofcrisis dan opgelost?

Bekkers
11 feb 2022

Die 200.000 euro is na aftrek van de subsidie, de werkelijke investering is veel hoger!