Actueel - Akkerbouw
Lees hier al het actuele nieuws artikelen specifiek voor de sector Akkerbouw. Van marktontwikkelingen tot bedrijfsverhalen: blijf op de hoogte van alles wat speelt binnen de sector.
250+ resultaten
Weergave:
Lees hier al het actuele nieuws artikelen specifiek voor de sector Akkerbouw. Van marktontwikkelingen tot bedrijfsverhalen: blijf op de hoogte van alles wat speelt binnen de sector.

Bietenverwerker en voedingsfabrikant Südzucker verwacht in het op 1 maart begonnen lopende boekjaar het resultaat te kunnen verbeteren. Ook de omzet komt hoger uit, zo luidt de bij de presentatie van de jaarcijfers 2016/‘17 bekendgemaakte prognose van het Duitse concern.


Stratégie Grains verwacht een kleinere graanoogst in de EU dan eerder gedacht. Dat komt door droogte en kou.


De graanbestanden in Duitsland bevinden zich in een overwegend goede conditie. Dat oordeel velt het Raiffeisenverband (DRV) in zijn geactualiseerde oogstprognose. Duitsland is de een na grootste graanproducent in de EU, na Frankrijk. Tegenvallende oogsten in die landen hebben een prijsopdrijvend effect op de graanprijzen in de EU.


Telers van bruine bonen in Zeeuws-Vlaanderen profiteren van de goede omstandigheden bij het zaaien van de bonen.


De Duitse aardappelteelt heeft een omvang van zo’n 237.000 hectare. Groter dus dan in Nederland. In een aantal artikelen kijken we naar de overeenkomsten en verschillen tussen beide landen voor wat betreft teeltmaatregelen. Deze keer ligt de focus op phytophthora.


De LLTB gaat binnenkort de jacht openen op hennep. Daarvoor gaat de boerenorganisatie een drone met ultra HD-camera aanschaffen.


Brazilië blijft volop uien afnemen in exportweek 17, met 7.141 ton. Het land neemt daarmee bijna 40% van de totale weekexport voor zijn rekening.


Gentech is duurzaam volgens Monsanto. Volgens Bertus Buizer is GMO juist het tegenovergestelde van duurzaam. GMO maakt boeren afhankelijk van leveranciers.


