NVWA grijpt in bij illegale slachtingen op boerderij in Gelderland
De Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) laat weten eind mei een illegale slachterij te hebben opgerold in Gelderland.
Op een boerderij in Gelderland verkocht een veehouder varkens aan particulieren, die het dier vervolgens in de stal mochten slachten. De opsporingstak van NVWA, NVWA-IOD, onderzoekt nog hoe vaak dit is gebeurd.
Geen details over locatie
NVWA wil geen nadere informatie geven over wat voor soort boerderij het ging en of hier een commercieel (varkens)bedrijf is gevestigd. Dit in verband met privacy. Het enige wat een woordvoerder hierover kwijt wil, is dat het geen hobbyboer is. In het bericht spreekt de NVWA over een veehouder en een bedrijf.
Varken aangetroffen op pallet
NVWA kreeg informatie dat op de boerderij op de betreffende dag waarschijnlijk illegaal geslacht zou worden, en heeft een inval gedaan. Op een pallet in een hal lag een dood varken. Vier mannen waren hier aanwezig en hebben verklaard dat zij het varken ter plekke wilden gaan slachten. De veehouder was niet aanwezig.
NVWA-IOD doet onder leiding van het Functioneel Parket verder onderzoek naar de zaak.
Reacties
Je moet een account hebben om te reageren
Voordelen van een account:
Krijg toegang tot de beste en meest actuele artikelen.
Discussier mee met collega’s, experts en specialisten.
niet voor de het offerfeest denk een varken