Melkveebedrijf Rooker: ‘Langere levensduur combineren met minder eiwit voeren’
Het melkveebedrijf van Frank en Dirk Rooker is een van de twintig bedrijven in het project Koe en Eiwit waar intensieve monitoring diergezondheid plaatsvindt. Ze streven naar 155 gram ruw eiwit in het rundveerantsoen over alle dieren én een hoge leeftijd van de koeien.

Dierenarts Eric Otten scoort eerst de conditie van een koe als deze in het voerhek staat. Daarna mag de koe vrij en voert Otten de locomotiescore uit. - Foto's: Lex Salverda

Bedrijfsgegevens melkveebedrijf Rooker
- 205 melk- en kalfkoeien
- 95 stuks jongvee
- 10.652 kilo melk per koe
- 4,44% melkvet
- 3,66% melkeiwit
- 123 hectare grond in gebruik
- 2017 bouw melkveestal
- 3 melkrobots
Vanuit de kantine boven in de stal van Frank en Dirk Rooker heb je perfect zicht op de koeien. Er heerst rust in de – in 2017 gebouwde – zesrijige stal met drie robots. De meeste koeien liggen in de diepstrooiselboxen. Een aantal andere koeien staat te vreten en sommigen bewegen zich naar de melkrobots.De koeien, die in één grote koppel lopen, zien er goed uit. De conditie is goed, eerder te ruim dan te mager. “Zo zien we dat graag”, zegt Dirk. “We besteden aandacht aan het voeren van de koeien in begin lactatie. Dan verliezen ze weinig conditie. Zo zijn er weinig problemen met bijvoorbeeld slepende melkziekte. Nadeel is wel dat je moet oppassen dat ze niet te dik worden aan het eind van de lactatie en te ruim droog gaan.”
Dit artikel is alleen voor abonnees
Al geabonneerd?
Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement
Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen
Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen
Vorm je eigen mening met opinies en analyses









