Geen overstap naar hogere SDE-subsidie voor kleine mestvergisters

Het is niet mogelijk om vanwege de aangepaste tarieven dit jaar opnieuw subsidie aan te vragen voor monomestvergisters in de Stimuleringsregeling Duurzame Energie en Klimaattransitie (SDE++). Dat meldt demissionair minister Rob Jetten (Klimaat en Energie) in antwoord op Kamervragen van VVD-Kamerleden Thom van Campen en Silvio Erkens.

Het is niet mogelijk om vanwege de aangepaste tarieven dit jaar opnieuw subsidie aan te vragen voor monomestvergisters in de Stimuleringsregeling Duurzame Energie en Klimaattransitie. – Foto: Anne van der Woude

Het is niet mogelijk om vanwege de aangepaste tarieven dit jaar opnieuw subsidie aan te vragen voor monomestvergisters in de Stimuleringsregeling Duurzame Energie en Klimaattransitie. – Foto: Anne van der Woude


Vorig jaar zijn vlak voor de openstelling de tarieven voor monomestvergisting in de subsidieregeling verlaagd. Reden daarvoor was dat er een rekenfout gemaakt was in de berekeningen door het Planbureau voor de Leefomgeving.

Wil je reageren? Maak dan gratis een account aan!

Voor de nieuwe regeling (SDE++ 2024) heeft het PBL gekeken naar monomestvergisters op zeer kleine schaal. Op verzoek van het ministerie van Economische Zaken en Klimaat is een nieuwe categorie in de regeling opgenomen voor ‘zeer kleinschalige vergisters’ (met een vermogen van minder dan 110 kW). In de subsidieregeling is voor die categorie een hoger basisbedrag aangehouden. De regeling is bedoeld voor bedrijven met minder dan 200 koeien die hun eigen mest vergisten en opwerken tot groen gas of inzetten voor de productie van warmte.

Dit artikel is alleen voor abonnees

Al geabonneerd? 

Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement


Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen

Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen

Vorm je eigen mening met opinies en analyses


Bekijk aanbod

Lees meer over


Snel delen


Dagelijkse nieuwsbrief


Reacties

Je bent niet ingelogd


Log in of maak binnen 30 seconden een account aan

Reageer op artikelen en deel je mening met anderen.