Geen GLB-eco-premie als boer niet voldoet aan 80%-bedekkingseis

Wintergerst dorsen, foto ter illustratie dus niet het perceel uit dit bericht. Een boer valt terug van goud naar brons in de eco-regeling vanwege een conflict rond eco-activiteit Groene braak. Foto: Henk Riswick
Bij sommige GLB-eco-activiteiten staat als voorwaarde dat een bepaald percentage van het perceel bedekt moet zijn. Dat is geen loze eis, ondervond een boer bij het College van Beroep voor het bedrijfsleven (CBb).
Het bedrijf viel terug van niveau goud naar niveau brons in de eco-regeling over 2023. Dit omdat het ministerie van Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur het bedrijf geen punten gaf voor de activiteit Groene braak. Bij groene braak moet een perceel minimaal negen maanden voor minimaal 80% bedekt zijn. Er mag niet geoogst, beweid of bemest worden en er mogen geen gewasbeschermingsmiddelen gebruikt worden. Bedrijven kunnen onder meer een kruidenmengsel inzaaien of doen aan ‘spontane opkomst’.
Teledetectie en satellietbeelden
Dit artikel is alleen voor abonnees
Al geabonneerd?
Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement
Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen
Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen
Vorm je eigen mening met opinies en analyses









